Дома / Активности/Настани

Активности/Настани

Празничен настан со Мали Херои!

12356712_931247723619670_8744676251438256842_o

Ве очекуваме да не посетите на 25.12.2015 година од 12 – 15 часот на штандот на Широк Сокак (до ВИП), бидете хумани, донирајте и одберете си рачно изработен украс кој ќе Ве потсетува на Вашата хуманост ! На настанот ке учествуваат ученици од основните училишта ,, Стив Наумов” и ,,Тодор ...

Повеќе

70% ПОПУСТ НА КАСТРАЦИЈА/СТЕРИЛИЗАЦИЈА НА МАЧКИ ПРЕКУ МАЛИ ХЕРОИ! <3

spoena

Божиќ доаѓа … Сега, секој може да си дозволи : 70% ПОПУСТ НА КАСТРАЦИЈА И СТЕРИЛИЗАЦИЈА НА МАЧКИ ОД 8-ми до 12-ти Јануари 2016 година , само преку Здружение за заштита на животните и животната средина МАЛИ ХЕРОИ Битола во соработка со Др. НИКОЛА БУНЕВСКИ – специјалист по хирургија и ...

Повеќе

“Трибина на детската среќа” – Бит фест ’15

IMG_20150628_115912

Во малата сала на центарот за култура во Битола во рамките на Битфест 2015 се одржа Трибина за детската среќа. Приоритетна цел ни беше да им прикажеме на граѓаните што значи дружењето на децата со милениците преку трибина и совети од Ветеринарен доктор, интересна проекција со интересни доживувања преку забава со домашните ...

Повеќе